Nieuw in dit vak als ik ben, ben je er al snel achter dat wij (als recruiters) gemiddeld niet de meeste frisse reputatie hebben. Stalken van kandidaten en/of opdrachtgevers, weinig transparantie terwijl het draait om vertrouwen en betrouwbaarheid, zijn voorbeelden van irritatiepunten.
En dat terwijl het er om gaat een kandidaat en een bedrijf aan elkaar te koppelen, zodanig dat beiden de match helemaal zien zitten. Dat vereist nauwe afstemming, betrouwbaarheid en transparantie.
Om deze paradox tenminste voor een deel te keren, heeft Xentys ‘Open Form’ bedacht: een heldere en open formule voor search/recruitment/deta-vast, die kosten, risico opslagen en keuzes in risico helder en transparant formuleert. En zo een begin is voor betrouwbaarheid en vertrouwen.
Open form heeft als belangrijkste kenmerken:
Leave a Reply